Українська бібліотечна асоціація

Ігровий майданчик біля міського дитячого садочка давно не ремонтувався? Городяни не можуть проїхати вулицями, вкритими ямами, а ввечері бояться ходити  погано освітленими вулицями? Житлові будинки та офіси потопають у бур'янах?

Подібні картини щодня спостерігають мешканці багатьох українських населених пунктів.

Але рідко хто має можливість зв’язатися з місцевої бібліотеки «Скайпом» з мером міста, напряму оперативно розповісти про комунальні проблеми, що турбують, та обговорити виходи з ситуації. А ось бориспільці саме так і роблять – щосереди з 10:00 до 12:00.

Символ міста, яке щодня відвідують транзитом сотні туристів, - звичайно ж, міжнародний аеропорт. І донедавна Бориспіль ніхто не асоціював з успішною бібліотекою. Тепер все змінилося. Комп'ютери від «Бібліомосту» почали ланцюжкову реакцію метаморфоз, а бібліотекарі надзвичайно швидко впровадили провідний міжнародний досвід інновацій в щоденну практику.

Kyiv - Boryspil 2Вони добре зрозуміли, що самих комп’ютерів недостатньо, аби бібліотека перетворилася на серце громадського життя. Тож отримавши новенькі машини, попрямували на місцевий ринок: де ще можна напряму поспілкуватися з містянами та почути, що є актуальним для громади? Бориспільці з ентузіазмом ділилися своїми турботами та ідеями щодо благоустрою міста з бібліотекарями, яких поважають та яким довіряють. Мозковий штурм з громадою надихнув організувати при бібліотеці «Скайп»-приймальню мера міста Анатолія Федорчука. Ідея, що спочатку була сміливим експериментом, на диво швидко прижилася та почала приносити реальні результати.

Середа, 10 липня. Для директора міського дитячого садочка «Сонечко» Людмили Косинської звична справа у графіку – завітати до Бориспрільської бібліотеки на «Скайп»-конференцію з очільником міста. У результаті її попередніх звернень дітлахи тепер граються поблизу садка на новенькому спортивному майданчику. Раніше тут були самі зарості бур’янів. Цього разу вона опікується тим, щоб до будівлі було легше дістатися. Все, що їй треба зробити – залогінитися на комп’ютері з вебкамерою та попросити міського голову про бетонування доріжки, яка веде до входу у садочок, бо мер обов’язково на зв’язку  в онлайні, так само як у своїй приймальні, щотижня з 10-ї ранку. «Ми дуже сподіваємося, що тут буде  покладено невеличкий тротуар. До речі, в нас зараз триває реконструкція центральної площі, тож можна було б використати залишки будівельних матеріалів», - пропонує пані Людмила. Оскільки електронне урядування вже не раз спрацьовувало, директор садочка впевнена, що невдовзі місцевий уряд займеться питанням та допоможе.

Анатолій Федорчук, зі свого боку, радіє ініціативі бібліотеки: «Люди вірять, бо дійсно багато сталося змін. Вони мають можливість розповісти про наболілі питання, і приходять та розповідають про все, від комунальних проблем навіть до стосунків в сімї».

Не дивно, що відвідувачі бібліотеки швидко звикли до нової послуги  – але бібліотекарі пішли ще далі. Тепер не обов’язково приходити до бібліотеки, якщо це комусь не зручно. Бібліотекарі розповіли про електронні сервіси всій громаді та навчили тих, хто має вдома комп’ютер, як підключатися до щотижневого «Скайп»-спілкування з мером. Ось як розповідає про нові можливості постійна читачка, поетеса Галина Писанка: «Скайп – це коли людина може навіть із дому поставити нашому меру запитання».  Для більшості ж, звичайно,  бібліотечний комп’ютер – єдиний доступний спосіб вийти на зв'язок з муніципальною владою. І вони ним користуються.

Для пана Федорчука робота завдяки бібліотеці та віртуальній приймальні перетворилася на справжнє задоволення.  В офісі міськради черги коротші, менше паперового документообігу, для ухвалення ефективних рішень потрібно менше часу, а потреби городян – як на долоні.  Ремонт території навколо дитсадка – лише один з прикладів змін. Бібліотекарі з задоволенням демонструють фото міських вулиць до та після початку роботи приймальні. Усього півроку тому, взимку, одна з вулиць із житловими спорудами була суцільною ямою. Тепер асфальт такий гладенький, що навіть ремонтники не знайшли б, де саме була та проблемна ділянка.

Керівник проекту, директор Бориспільської центральної бібліотеки Жанна Кручиніна мислить стратегічно: «Приймальня мера – це, до речі, зайвий спосіб залучення нових читачів. Якщо людина попала вже в бібліотеку, бачить  такий класний колектив, такі класні книжки, - ми все зробимо, щоб перетворити її на нашого друга та прихильника».

Одну з сесій спілкування з мером в бібліотеці Борисполя зняв телеканал «СТБ» - відео можна переглянути за посиланням: http://vikna.stb.ua/news/2013/7/10/133733/

Дніпропетровська область

Дніпропетровська область

57 - активних комп'ютерів 17 - бібліотек переможниць

Детальніше...