Українська бібліотечна асоціація

Відповідь на питання про значення нових технологій для аграріїв дає Виноградівська ЦРБ, започаткувавши серію програм "Інформаційне поле олешницького аграрія". На базі бібліотеки-філії села Олешник була проведена районна школа взаємообміну досвідом роботи для бібліотек районної системи, що пройшла під загальною темою «Новітні інформаційні технології – виробнику сільськогосподарської продукції».

Про потребу таких заходів у цей перехідний період, коли інтернет-інформація є далеко не в кожному сільському домі, а оперативно дізнатися про важливі факти треба, говорять самі аграрії.  За словами голови Закарпатської асоціації фермерів і приватних землевласників Юлії Пелешкей, «фермер не просто людина, яка вирощує урожай. Фермер – це учасник сучасного аграрного ринку.  І від обізнаності в сучасних технологіях, законодавстві, ринках збуту залежить успіх тої справи, якою він займається. Навіть маючи вдома той же комп'ютер і доступ до мережі фермер не завжди встигає знайти інформацію, яка йому потрібна. І тут на допомогу приходять сільські біблотекарі, які цю інформацію можуть знайти, відсортувати і вже готову закинути на «Робочий стіл» бібліотечного комп'ютера чи на «мило» того ж таки фермера».

Тож, основною метою школи було навчити бібліотекарів допомагати фермерам ефективніше вести справи за допомогою корисної інформації в інтернеті. У першу чергу, відкритям  для гостей стало те, що бібліотечними ресурсами реально користуються олешницькі аграрії, шукаючи необхідну інформацію.

Квітникарка з двадцятирічним стажем Ганна Скудар поділилася своїми враженнями від користі нових бібліотечних послуг.  «Послугами бібліотеки я користуюся все життя, - розповідає Ганна Іванівна, - а зараз, коли потрібно знайти й необхідне насіння, необхідні препарати, то бібліотечний інтернет став незамінним помічником». За допомогою інтернету й «Скайпу» квітникарка має постійний звязок з відомими фірмами, використовує їхню продукцію, прислухається до консультацій.

Бібліотека створила відео "Бібліотека + Інтернет = успіх аграрія", яке демонструє, як аграрії використовують комп’ютери й інтернет для своєї роботи: http://bit.ly/TRjhNb.

Користь від сільської бібліотеки також у тому, що в її стінах було піднято досить гострі проблеми місцевих (та й мабуть всіх українських) виробників.  Говорили і про державну підтримку, і про збут молочної продукції, і про обробку землі.  Поділилися труднощами, порадились, як їх вирішувати, обмінялися думками та сподіваннями.  Надання можливості сельчанам зібратися та поспілкуватися – ще одна функція бібліотеки як центру громади.

«Сьогодні,- говорить директор районної ЦБС Катерина Вашкеба, - бібліотекар сам аналізує, чим може бути корисним односельцям, бібліотечним відвідувачам і якщо проводить якусь акцію, то вона справді продиктована життям громади. У цьому відношенні праця бібліотекаря має потужну творчу основу, багато що залежить від його ініціативності».

Зрозуміло, поки що не кожне село може запропонувати такі ж, як у Олешнику, послуги. Але бібліотека залишається одним із тих публічних закладів, які пропонують громаді цілу низку корисних послуг, приваблюючи численних жителів району.

За матеріалами власного кореспондента "Новин Закарпаття" Василя Горвата

Полтавська область

Полтавська область

175 - активних комп'ютерів 53 - бібліотек переможниць

Детальніше...