Українська бібліотечна асоціація

Городенківська центральна района бібліотека ім. Л. Мартовича:
клуб допомоги самотнім жінкам «Ти не одна»

Horodenka

Городенківська центральна района бібліотека ім. Л. Мартовича, одна з головних культурно-просвітницьких та інформаційних установ Городенківщини, є організаційно-методичним та координаційним центром для 46 бібліотек району.  Одним із напрямків роботи бібліотеки є соціальні послуги для самотніх матерів, у томі числі багатодітних, а також для самотніх молодих майбутніх мам, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Багато мешканок Городенківщини отримали допомогу бібліотекарів у клубі «Ти не одна», що об’єднує та підтримує місцевих жінок. Клуб залучився підтримкою спонсорів, представників влади, міської громади. Жінки отримують фахові консультації з питань психології, юриспруденції, медицини. На додаток до соціальної підтримки бібліотекарі проводять благодійні збори коштів, одягу, продуктів харчування, іграшок, дитячих речей для підтримки соціально вразливих матерів. За сприяння громади та партнерів вже було зібрано близько 4,5 тис. грн. для лікування хворих дітей тих жінок, що є членами клубу.

Ось таку історію про те, як діяльність клубу змінила її життя, розповідає мешканка м. Городенка, самотня мама двох дітей Оксана Рогожинська: «У черговий раз я йшла з лікарні зі своєю півторарічною донечкою Вікторією, яка є інвалідом дитинства. Було так тяжко на серці. Я побачила вивіску клубу «Ти не одна» і вирішила зайти. Із тих пір клуб, створений при бібліотеці, став для мене другою домівкою, там я відчувала турботу, мені подали руку підтримки. Я отримала допомогу психолога Уляни Миронів, духовну підтримку отця-декана Ігоря Левицького, дитячий одяг, іграшки для своїх діток, кошти в сумі 1260 грн. на операцію моєї донечки Вікторії, зібрані місцевою громадою. А яким цікавим виявився семінар “Знайти сили розпочати нове життя”! Зараз бібліотекарі-працівники інтернет-центру навчають мене та членів клубу комп’ютерної грамотності».

Аби розширити коло місцевих мешканців, яким надається допомога, бібліотекарі створили блог «Ти не одна», на який можна завітати за адресою http://hcrbproject.wordpress.com.

Рівненська область

Рівненська область

220 - активних комп'ютерів 80 - бібліотек переможниць

Детальніше...