Українська бібліотечна асоціація

Бібліотека села Доброгостів: заробітчанам та їхнім сімям є куди звернутися за порадою та допомогою

DobrohostivПротягом останнього десятиріччя економічна скрута змусила десятки тисяч мешканців Західної України податися до Європи у пошуках роботи. Окрім численних труднощів з легалізацією та у повсякденному житті за кордоном, заробітчани часто почуваються геть відірваними від родичів, які залишилися вдома. Представники села Доброгостів на Львівщині вирішили побороти ці проблеми за допомогою проекту об’єднання заробітчан та їхніх сімей через бібліотеку.

Тепер у бібліотеці щомісяця відбувається не менше 50 Скайп-дзвінків. Усе закономірно, адже за кордоном працюють близько 300 мешканців сіл Доброгостів та Бистрий, що становить 10% їх населення. Син Любові Фарими подався до Португалії разом з дружиною та дитиною, тож вона надзвичайно вдячна за можливість скористатися  Скайпом: «Враження від спілкування з дітьми словами передати неможливо, то треба відчути серцем і душею».

Крім того, бібліотека уклала угоду про співпрацю з всеукраїнським благодійним фондом «Запорука», який координує мережу інформаційних центрів для заробітчан в Україні та Італії. Фонд організовує низку заходів, присвячених актуальним питанням, як от перегляд документальних фільмів про ризики нелегальної міграції, семінари про пенсійне забезпечення в Україні, використання веб-ресурсів для захисту своїх прав, та консультації з європейського законодавства. За словами директора бібліотеки Марії Стефанків, багато заробітчан просто необізнані з проблемами, які можуть виникнути на роботі та у повсякденному житті. Тепер їм є на кого покластися: серед іншого, бібліотекарі вже допомогли кільком українцям легалізуватися в Італії.

Доброгостівські бібліотекарі  також організовують заходи для членів родин заробітчан, які залишилися на Батьківщині. Відвідувачі мають нагоду за круглим столом обговорити свої турботи, а діти й підлітки можуть поспілкуватися з психологом і священиком та отримати пораду. Щотижня у бібліотеці збирається молодь  для перегляду фільмів. Бібліотека гостинно відчинена для кожного — адже це центр усієї громади.

 

Херсонська область

Херсонська область

75 - активних комп'ютерів 23 - бібліотек переможниць

Детальніше...