Українська бібліотечна асоціація

Нові друзі, корисні знання, реалізація творчих планів та ідей, зйомки, інтерв’ю, підготовка репортажів та сюжетів. Все це та багато іншого можна отримати, ставши учасником  «Школи юних журналістів», що працює у Світловодській центральній міській бібліотеці.

Члени гуртка  засвоюють ази журналістики за двома напрямками: тележурналістика та газетярська справа. Діти створюють власні телевізійні сюжети, друкуються в пресі, випускають власну газету «Молодіжний вісник».  Від початку роботи «Школи юного журналіста» бібліотекарі своїм завданням ставили ознайомлення слухачів з принципами журналістської діяльності, зокрема навчити взаємодії з професійними ЗМІ, дати уявлення про професію.

KirovohradЮні журналісти поєднували стаціонарну та заочну форми навчання, теоретичні і практичні заняття: відвідували лекції та семінари, майстер-класи, індивідуальні консультації, ознайомчі зустрічі, працювали  в режимі онлайн. Однією з активних відвідувачів таких занять була і учениця  школи Яна Боровська. Такі теми тренінгів як «Що повинен вміти сучасний журналіст», «Говоримо правильно», «Пишемо грамотно» дозволили Яні знайти упевненість в собі, вільно висловлювати свої думки і почуття, спілкуватися з аудиторією, відстоювати свою думку, вміти грамотно оформлювати свої думки на папері.  Крім того Яна зрозуміла, що зараз журналісту потрібні як редакторські, так і технічні навички, тож  вона навчилась не тільки писати тексти, а й користуватися цифровим фотоапаратом, знімати та монтувати відео.  В 2013 році разом з іншими юними гуртківцями Яна взяла участь у створенні конкурсного міні-фільму про роботу «Школи юного журналіста».  В основу відеоролика лягла розповідь про сучасну послугу бібліотеки – навчання талановитих дітей Світловодська основам медіазнавства.

Навчаючись в школі, Яна остаточно вирішила пов’язати своє життя з цією професією та інтенсивно готувалася до вступу до університету на факультет журналістики.

Пізніше мрія Яни здійснилась, і одна з найкращих  учениць  «Школи юного журналіста» вступила до Полтавського національного педагогічного університету ім. Короленка на факультет журналістики.  І в цьому їй допомогла центральна міська бібліотека.

Закарпатська область

Закарпатська область

60 - активних комп'ютерів 21 - бібліотек переможниць

Детальніше...