Українська бібліотечна асоціація

Харківська обласна універсальна бібліотека:
проект для пенсіонерів «Відкрий для себе Інтернет»

Kharkiv

Уже понад рік в Харківській обласній універсальній бібліотеці успішно працює проект для пенсіонерів «Відкрий для себе Інтернет».  Діяльність проекту досить різноманітна.  Для пенсіонерів територіального центру соціального обслуговування «Надання соціальних послуг» Червонозаводського району м. Харкова. були проведені заняття з основ комп’ютерної грамотності та навігації в Інтернеті. Особливу зацікавленість аудиторії викликала участь у проведенні літературно-музичних годин та культурних заходів. Тематику подій визначають самі учасники, і вони часто самі знаходять необхідні матеріали в Інтернеті. Для Ольги Олексіївни Скинтеє, якій вже виповнилося 80 років, освоєння роботи на комп’ютері стало початком нового етапу життя. «Це просто здорово, що ера комп’ютеризації сталася на нашому з вами віку. У мене з’явилась електронна поштова скринька, і я зможу не тільки відшукати своїх родичів за кордоном, а й поспілкуватися з ними за допомогою «Скайп». Для людей нашого віку це багато значить», – говорить Ольга Олексіївна. 

Також, бібліотека організувала спільні заняття з членами клубу здорового способу життя «Допоможи собі сам». Їх цікавлять питання активного довголіття, можливості людського організму, спілкування з однодумцями з інших країн. Активний учасник клубу Любов Іванівна Лінивенко не тільки освоїла роботу на комп’ютері, успішно мандрує Інтернетом, а й розміщує власні відеоматеріали на YouTube. 

Усі відвідувачі бібліотеки навчаються комп’ютерної грамотності.  Серед найстарших і найуспішніших «студентів» бібліотеки – Олександр Іванович Ключко та Володимир Андрійович Дубров. Обом їм за 80. Оцінивши реальні можливості глобальної мережі, вони придбали комп’ютер та Book Reader. Поступово комп'ютер для старших користувачів перетворюється на таку ж звичайну річ, як телевізор. За час роботи проекту «Відкрий для себе Інтернет» можливості  Інтернету оцінили для себе понад 120 слухачів.

Дніпропетровська область

Дніпропетровська область

57 - активних комп'ютерів 17 - бібліотек переможниць

Детальніше...