Українська бібліотечна асоціація

Odesa RTC training

Навряд чи хтось сперечатиметься з твердженням, що бібліотеки є незамінними ресурсними центрами для громадських організацій.

Водночас, статистика програми «Бібліоміст» свідчить про те, що активність співпраці бібліотек з  партнерами залишається низькою. Протягом 2011 року організації, не пов’язані з бібліотечною справою, брали участь у проведенні лише 144 з 1658 заходів. У більшості областей відсоток подій, ініційованих партнерами бібліотек, коливався у межах від 1% до 10%. На загальному тлі виділялися Вінниччина (35%), Тернопільщина (26%), Полтавщина (22%), Львівщина (18%), Сумщина (17%) та Рівненщина (15%).

Прикладом успішного партнерства є історія співпраці Одеського регіонального тренінгового центру (РТЦ) та Одеської громадської організації «Комітет виборців України» («КВУ»), одним із завдань якої є просвітницька діяльність з правових питань.

На початку 2011 року партнери провели конкурс «Європа в Україні, Україна в Європі: очима молоді», координаторами якого виступили голова Одеського відділення «КВУ» Анатолій Бойко, керівник Центру європейської інформації Тетяна Полянко та тренер РТЦ Ольга Булгакова. Учасники – школярі м. Одеси та області – пройшли навчання  зі  створення презентацій  і  успішно представили свої роботи. Наступним кроком стало проведення на базі РТЦ тренінгу «Епоха web 2.0 як втрата монополії з боку традиційних медіа» для представників ЗМІ області, організованого фахівцями КВУ.

«Ми зацікавилися співпрацею з бібліотекою, адже ми розглядаємо її як канал розповсюдження інформації для громадян та інших бібліотек, а також як майданчик, обладнаний сучасними технологіями – комп’ютерами, під’єднаними до мережі Інтернет», – ділиться міркуваннями Анатолій Бойко. «Бібліотека для нас стала комплексом для проведення інноваційних тренінгів із залученням широкого кола учасників, для проведення яких неможливо використовувати інфраструктуру офісу неурядової організації. Під час практичної частини тренінгу учасники користувалися не тільки комп’ютерами та мультимедійним обладнанням, а й точкою Wi-Fi-доступу. Заняття проводив спеціаліст "Інтерньюз-Україна" В. Мороз. Тренінг пройшли 15 представників неурядових організацій не тільки міста Одеса, але і різних районів області. Ще у 2004 році, коли була утворена коаліція неурядових організацій зі сприяння прозорим виборам, в її рамках був реалізований спільний проект – Інтернет‑конференція організацій громадянського суспільства щодо перебігу виборів».

Керівник Центру європейської інформації Тетяна Полянко розповідає, що бібліотека планує подальшу спільну діяльність – зокрема, проведення просвітницьких кампаній напередодні парламентських виборів щодо Конституції України, законів про вибори, про місцеве самоврядування, адміністративно-територіальної реформи на базі пунктів доступу громадян до інформації.

За словами голови Одеського відділення «Комітету виборців України», у найближчих планах – оголошення в ОУНБ результатів другого етапу конкурсу «Європа в Україні, Україна в Європі: очима молоді», а саме презентація робіт та нагородження переможців.

«На мою думку, неурядові організації зобов’язані співпрацювати з бібліотеками, які є неоціненним ресурсом», – підсумовує п. Бойко.

Дніпропетровська область

Дніпропетровська область

57 - активних комп'ютерів 17 - бібліотек переможниць

Детальніше...