Українська бібліотечна асоціація

Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Ольжича:
для людей з особливими потребами

ZhytomyrЖитомирська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Ольжича (регіональний тренінговий центр програми «Бібліоміст») реалізовує численні проекти для громади. У березні 2011 року, коли в рамках проекту «Оцінювання впливу бібліотек» проходила фокус-група для людей з вадами зору та організацій, що з ними співпрацюють, фахівці Житомирського РТЦ познайомились із представниками неурядової громадської організації «Студія мистецтв для реабілітації інвалідів «Артлайн» Юрієм Скорко та Сергієм Цимбалюком. Вони зацікавились можливостями співробітництва з РТЦ та ОУНБ в цілому, і в травні був підписаний договір про соціальне партнерство з бібліотекою.

Спочатку представники «Артлайн» були зацікавлені лише у використанні приміщень та технічних засобів для занять з дітьми-інвалідами, але бібліотека запропонувала набагато більші можливості. У червні 2011 року для співробітників «Артлайн» в Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці був проведений тренінг «Пошук джерел фінансування для НУО. Написання грантів», метою якого було залучення коштів для ремонту та технічного оснащення приміщення. Робота в цьому напрямку триває. Щоквартально бібліотека інформує представників «Артлайн» про проекти та гранти, надсилаючи їм електронною поштою бюлетень проекту «Бібліоміст».

Представники НГО часто проводять свої заходи на базі РТЦ. Крім того, Житомирський РТЦ та ОУНБ ім. О. Ольжича стали партнерами «Артлайну» в підготовці Обласного фестивалю творчості інвалідів «Творче єднання» та разом з іншими користувачами звернулись до влади м. Житомира з проханням сприяти проведенню фестивалю, що відбувся у міському будинку культури 27 лютого 2011 р. У процесі підготовки до нього на базі бібліотеки та РТЦ проходили репетиції. Для проведення концерту, крім приміщення, було надано і технічне забезпечення з боку РТЦ. Крім того, 5 лютого в актовому залі ОУНБ ім. О. Ольжича пройшов благодійний концерт «Світло надії», кошти від якого були спрямовані на операцію для мешканки Житомира Інни Слупко. Було зібрано 800 грн. - зважаючи на те, що глядачами переважно були діти-інваліди та їхні батьки, ця сума є досить вагомою. Кошти були перераховані на благодійний рахунок для Інни.

Кіровоградська область

Кіровоградська область

116 - активних комп'ютерів 41 - бібліотек-переможниць

Детальніше...