Українська бібліотечна асоціація

Чорноморська центральна районна бібліотека ім. О. І. Корсовецького: 
грантова та адвокаційна діяльність сприяють популярності та осучасненню закладу

krymЧорноморська центральна районна бібліотека ім. О. І. Корсовецького давно зарекомендувала себе як центр інформації, культури і дозвілля. Велику роль у цьому зіграла ініціативність працівників ЦБС, які почали активно використовувати усі можливості, щоб вивести бібліотеки на новий рівень розвитку.

Після тренінгу з адвокації,  бібліотекарі створили опікунську раду, до якої залучили представників влади, громадських діячів та меценатів. Опікунська рада одразу почала залучати громадськість до розвитку бібліотеки. Приміром, проведено акцію "Депутат, подаруй книгу бібліотеці" та заплановано рекламну діяльність з популяризації бібліотек району. За ініціативою Ради, 2012 рік оголошено Роком Центральної районної бібліотеки ім. Корсовецького. Загалом, у опікунської ради великі плани щодо розвитку ЦБС.

Замість чекати на допомогу, фахівці ЦБС також взялися за написання проектних заявок. Окрім перемог у двох конкурсах програми "Бібліоміст", бібліотеки отримали 210 000 гривень у рамках проекту Верховної Ради. Це дозволило придбати сучасну техніку та меблі, провести ремонт фасаду та благоустрій території, а також облаштувати туалет у будівлі.

На сьогодні фахівці ЦБС написали 12 проектів, з яких 7 виявилися успішними. Тільки у 2011 році реалізація проектів дозволила залучити для розвитку бібліотек ЦБС близько 400 тис. грн. Завдяки цьому бібліотека впроважує численні проекти, найбільш популярними з яких є допомога людям з особливими потребами та вивчення англійської мови.

Інформаційно-ресурсний центр для людей з особливими потребами було створено після в перемоги у Всекримському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Тепер тут є уся необхідна інфраструктура, фонд аудіо книжок та спеціалізована техніка. Бібліотека здійснила серію масових заходів та компаній для активнішого залучення людей з особливими потребами до життя громади.

Школа вивчення англійської мови, започаткована у 2005 р. завдяки перемозі у конкурсі Корпусу Миру США, перетворилася на сучасний мультимедійний центр. На грантові кошти бібліотека придбали комп’ютери, телевізор, DVD-програвач та музичний центр. Курси користуються постійним попитом і приводять до бібліотеки усе нових читачів.

Житомирська область

Житомирська область

105 - активних комп'ютерів 33 - бібліотек переможниць

Детальніше...