Українська бібліотечна асоціація

SAM 0262-EDITEDОстаннім часом до Житомирської ОУНБ ім. О. Ольжича все частіше заходять незвичайні гості – дві собаки породи «голден ретривер» зі своєю тренеркою. З жовтня минулого року щонайменше двічі на місяць книгозбірня перетворюється на безкоштовний розвитковий заклад для дітей, хворих на аутизм та ДЦП.
Бібліотеку було обрано місцем проведення занять не випадково, адже це публічний простір, та й робочий графік дозволяє. Галина Козаченко, координатор Житомирського РТЦ, розповідає: «Наша бібліотека вже перейшла ту межу, коли від партнерських стосунків ми шукали певні переваги для себе. Тепер бібліотека — це установа, до якої звертаються інші громадські організації та установи, аби отримати переваги від співробітництва для себе». Тому у залі інклюзивного читання книгозбірні з дітьми працюють кінолог Марина Франчук та досвідчений анімало-терапевт Олеся Марчук, яка також є головою БФ «Берегиня Полісся» — організації-партнера бібліотеки. А Нора та Кеш — два її пухнастих лікарі. Спеціально навчені собаки допомагають дітям з особливими потребами пізнавати та спілкуватися зі світом.
«Собаки сприяють спілкуванню і забезпечують підтримку, проявляючи свою любов та відданість до дітей. Це, в першу чергу, знімає нервове напруження та страх», — розповідає пані Олеся. «Собаки мотивують дітей до дії, допомагають їм розвивати мовлення, коли потрібно віддати команду, або рухову діяльність, якщо треба просто прогулятися поруч з пухнастим лікарем».
Діти дуже добре йдуть з ретриверами на контакт, адже в цих собак відсутній ген агресії. А ще вони просто великі, світлі та кудлаті. За словами пані Олесі, основним завданням такої терапії є соціалізація дітей: «У бібліотеці ми проводимо далеко не перше заняття, і вже є певні здобутки. Один хлопчик почав робити перші кроки в присутності собаки, інший малюк зумів погладити песиків. Діти, хворі на аутизм, навчились краще сприймати навколишній світ. Зараз ми навчаємо їх працювати з карабінами та іншими дрібними предметами собачої амуніції». Батьки малюків розповідають, що пані Олеся дала їм підстави вірити в одужання своїх дітей, а це для них найголовніше.
«Такі заняття ми хочемо, і їх потрібно проводити частіше», — говорить пані Олеся. Але наразі існування такого центру на базі бібліотеки, та й у місті взагалі, підтримується суто на волонтерських засадах». У книгозбірні розповідають, що бібліотека планує проводити разом з БФ «Берегиня Полісся» спільну проектну діяльність для пошуку додаткових джерел фінансування та продовження такого необхідного для хворої малечі спілкування.
«Для нас дуже важливо, аби в громаді існувала позитивна думка про бібліотеку. Допомагати іншим - нелегка справа. Але завдяки, зокрема, цьому проекту ми раді, що допомагаємо саме тим людям, яким це дуже необхідно», - каже пані Галина. Організатори сподіваються, що невдовзі в громаді з’являться небайдужі до хворих діток люди, готові підтримати цей важливий соціальний проект. Бібліотека ще раз доводить, що є відкритою для усіх категорій населення і надає життєво необхідні послуги.

АР Крим

АР Крим

90 - активних комп'ютерів 27 - бібліотек переможниць

Детальніше...