Українська бібліотечна асоціація

OdesaУ роботі сучасних бібліотек Великомихайлівського та Татарбунарського районів соціальна складова займає одну із найважливіших позицій.  Саме тому в бібліотеках створюються групи психологічної підтримки для дорослих і дітей, клуби, де мешканці села можуть поділитися своїми проблемами та спільними зусиллями їх вирішити.

В селі Лиман Татарбунарського району на базі сільської бібліотеки створено пункт психологічної підтримки для молоді «Територія довіри». Ідея створення такого пункту була продиктована необхідністю підтримати підлітків, адже для них сучасний світ звузився до розмірів телевізійного екрану. Проектом «Територія довіри» опікується фахівець Татарбунарського районного центру у справах сім’ї та молоді Юлія Цижу та бібліотекар Гетьманець Світлана. Засновники проекту впевнені, що ця ініціатива стане місцем, де кожен почуватиметься впевнено та вільно, де можна поспілкуватися та знайти інформацію на будь-яку тему. «Територія довіри» почала жити і в інтернет-просторі. У соціальній мережі «Вконтакті» було створено групу «Я бачу, відчуваю…Я живу!».У групі можна знайти поради для дівчат, статті на тему здорового способу життя та психології.  

Цебриківська бібліотека для дорослих Великомихайлівського району у партнерстві з селищним центром соціальних служб для сім’ї та молоді започаткувала програму заходів «Разом ми сильні!» для всебічного вирішення проблем багатодітних та малозабезпечених сімей, а також опікунів дітей сиріт. Мешканці села, бібліотека та влада вирішили згуртуватися та спільно розпочати проект. Мета програми - запобігання недбалості по відношенню до дітей, соціальна та психологічна допомога малозабезпеченим родинам. Бібліотекар Тетяна Костік та директор центру соціальних служб для сім’ї та молоді Наталія Мінова впевнені, що шляхом побудови довіри та розуміння можна відвернути трагедію та допомогти сім’ям знайти гармонію. Учасники програми вчаться толерантності та навичкам безконфліктного спілкування, вивчають закони та переглядають тематичні науково-популярні відео. Важливу роль у вирішенні соціальних, життєво важливих питань відіграє можливість оперативно знаходити інформацію у мережі інтернет, отримувати онлайн-консультації у юристів, ділитися досвідом та спілкуватися. Бібліотека як центр громади та провідник інноваційних ідей взяла на себе місію бути місточком у питаннях соціального та життєвого характеру своєї громади.

Волинська область

Волинська область

75 - активних комп'ютерів 25 - бібліотек переможниць

Детальніше...