Українська бібліотечна асоціація

Donetsk - Horlivka

Буккроссинг з'явився у нашому житті зовсімнедавно – на початку 21-го сторіччя, але швидко отримав популярність у багатьох країнах світу і набирає обертів в Україні. Влітку буккроссинг «дійшов» і до шахтарського міста Горлівка. Ініціаторами нової послуги стали читачі філії № 6 для юнацтва Володимир Сосулін та Данила Рижих – саме вони знайшли інформацію в інтернеті та зробили власними руками книжні «полиці-годівниці»: «Буккроссинг – це дуже цікавий винахід. Він дарує книзі свободу. У нашому місті таких поличок немає. Ми хочемо, щоб наша улюблена бібліотека була першою в Горлівці, де з'являться "годівниці" з книгами», - прокоментували юні користувачі.

Мешканцям міста послуга сподобалася та знайшла підтримку. Читачі для оновлення «репертуару» поличок почали дарувати бібліотеці книжки. Наприклад, врач-рентгенолог лікарні № 2 Олексій Кіпрушев подарував бібліотеці більше 100 книжок. А Олег Лопатинський, механік ЦОФ «Калинінська», прочитавши публікацію у місцевій газеті «Кочегарка», приїхав познайомитись із колективом бібліотекарів та привіз у подарунок книжки і журнали.

Так, до місцевої книжкової «годівниці» прийшла популярність. «Дуже зручно, на свіжому повітрі чи у красивій крамничці почитати книжку, а то і зовсім забрати її додому», - говорять дівчатка з сусіднього двору. «Ходжу повз бібліотеку щодня і завжди беру з "годівниці" книгу. Класно! Спасибі горлівським бібліотекарям, що нагадали про чарівне світло книг!», - ділиться враженнями співробітник Горлівського центру зайнятості.

Але найголовніше те, що бібліотека-філія №6 перетворюється на центр спілкування громади міста, а наявність безкоштовного доступу до інтернету та чотирьох сучасних комп'ютерів дає додаткові можливості для реалізації своїх потреб як молоді, так і людям старшого віку.

Хмельницька область

Хмельницька область

143 - активних комп'ютерів 43 - бібліотек переможниць

Детальніше...