Українська бібліотечна асоціація

Переможцями Конкурсу організації нових бібліотечних послуг стали 18 бібліотечних систем:

Vinnytska obl

Барський район
Тульчинський район
м. Вінниця
Крижопільський район
Мурованокуриловецький район
Томашпільський район
Хмільницький район
Немирівський район
Гайсинський район
Іллінецький район
Козятинський район
Могилів-Подільський район
Тростянецький район
Калинівський район
Літинський район
Ямпільський район
Липовецький район
Теплицький район

 Список та контактні дані усіх бібліотек області, які отримали комп'ютерне обладнання у рамках програми «Бібліоміст» та надають вільний доступ до інтернету:

електронна таблиця

версія для друку

 

Крижопільська районна бібліотека: «даємо крила» дітям-сиротам та дітям із малозабезпечених сімей

Vinnytsia KryzhopilІз 2009 р. Крижопільська районна бібліотека допомагає у навчанні дітям-сиротам та дітям з малозабезпечених сімей–вихованцям місцевого професійно-технічного ліцею №9. Бібліотека організовує для такої молоді заходи, що сприяють розвитку навиків самостійного життя.

Із 2011р. спектр послуг для такої аудиторії суттєво розширився, оскільки бібліотека стала переможцем конкурсу програми «Бібліоміст» і надає вільний доступ до інтернет.

Бібліотекарі разом з волонтерами в рамках проекту «Даємо крила» навчають дітей-сиріт та дітей із малозабезпечених сімей основам комп’ютерної грамотності, роботі в інтернет, плануванню сімейного бюджету та витрат тощо. Для дівчат волонтери провели спеціальний курс «Краса та здоров’я» з веб-оглядом та майстер-класами на теми догляду за волоссям, перукарського мистецтва, візажу та одягу.

Використовуючи інтернет-ресурси, дівчата активно готувалися до випуску, а волонтери безкоштовно зробили їм макіяж та зачіски.

Тренер-волонтер Тетяна Ткач каже: «Так як діти-сироти і діти з малозабезпечених сімей потребують більшої уваги і людської турботи, я вирішила стати волонтером в проекті Крижопільської районної бібліотеки «Даємо крила». Завдяки таким заняттям діти змінюються: стають позитивнішими та впевнішими, мають можливість отримати додатковий дохід та проходити тренінги особистісного зростання. Завдяки таким зустрічам я змініююсь і сама, тому що навчаючи, сама вчусь».

Олена Болюх, директор Крижопільської районної бібліотеки, зазначає: «Мені хочеться, щоб ці діти не відчували себе обділеними увагою, а  повноцінними членами суспільства. Ми намагаємося зробити так, щоб наші вихованці мали такі ж можливості в доступі до інформації, як діти в пересічних сім’ях. Діти стають більш впевнені і самостійні.  Зараз у нас проходить навчання 16 вихованців училища».

Попередня історія успіху з Вінниччини

Назад до мапи областей

Дніпропетровська область

Дніпропетровська область

57 - активних комп'ютерів 17 - бібліотек переможниць

Детальніше...