Українська бібліотечна асоціація

Переможцями Конкурсу організації нових бібліотечних послуг стали 15 бібліотечних систем:

Cherkaska obl

Чорнобаївський район
Христинівський район
Звенигородський район
Маньківський район
Шполянський район
Кам'янський район
Жашківський район
Черкаський район
Монастирищенський район
Уманський район
м. Умань
м. Черкаси
Городищенський район
Тальнівський район
Канівський район

 Список та контактні дані усіх бібліотек області, які отримали комп'ютерне обладнання у рамках програми «Бібліоміст» та надають вільний доступ до інтернету:

електронна таблиця

версія для друку

 

Чорнобаївська ЦБС: співпраця з владою допомагає комп’ютеризувати сільські бібліотеки району

Chornobay CBSУ 2010 році 7 бібліотек Чорнобаївської ЦБС отримали комп’ютери за конкурсом «Бібліомосту». За підтримки владибуло проведеноремонт приміщень усіх філій-учасників. Приміром, у 2011 р. з місцевого бюджету виділили 32 тисячі гривень на ремонт даху центральної районної бібліотеки та понад 70 тисяч для будівництва приміщення відділу туристичної та інформаційно-видавничої роботи.  Кількість відвідувачів у бібліотеках значно зросла, що допомогло працівникам переконати чиновників у доцільності подібних проектів. Як наслідок, місцева влада за власні кошти додатково обладнала 6 бібліотек, що не змогли взяти участь у програмі.

Бібліотекарі започаткували ряд ініціатив, які допомагають зробити співпрацю з місцевою владою взаємнокорисною. Двічі на тиждень працівники Центральної районної бібліотеки на запит чиновників готують «Інформаційні листи» - офіційну інформацію та моніторинги преси. Усі службовці  районного рівня та співробітники сільських рад обов’язково проходять курси комп’ютерної грамотностів обладнаних бібліотеках для підвищення ефективності роботи. За словами очільника Чорнобаївської районної державної адміністрації О. І. Головка, він опанував новітні технології саме завдяки користуванню онлайн-ресурсами та навчанню на базі бібліотечного інтернет-центру. Тренінги проводив штатний програміст бібліотеки, ставку якому за клопотанням директора виділила райдержадміністрація. Тепер спеціаліст не тільки обслуговує центральну бібліотеку, а й налагоджує техніку у сільських філіях.

До 2014 р. за бюджетні кошти будуть модернізовані усі 44 бібліотеки в районі, у кожній з яких планують створити центри доступу до Інтернету.

 

Назад до мапи областей

Закарпатська область

Закарпатська область

60 - активних комп'ютерів 21 - бібліотек переможниць

Детальніше...