Книжка «Пилип Орлик і мазепинці. Джерела» видавництва «Кліо» для українських бібліотек, листопад 2022 р.

Видавництво «Кліо» за підтримки ВГО Українська бібліотечна асоціація передає видання «Пилип Орлик і мазепинці. Джерела» упорядник Тетяна Таїрова-Яковлєва, у фонди національних та державних бібліотек, бібліотек регіонального значення, бібліотек закладів вищої освіти, публічних бібліотек.

Для отримання видання заповніть заявку.

Доставка видання та супровідних документів (Акти передачі) здійснюється Новою поштою та Укрпоштою за рахунок отримувача.

Можливий також самовивіз з Науково-технічної бібліотеки КПІ ім. Ігоря Сікорського.

ytdyhfgtj

Про видання

Вихід книжки «Пилип Орлик і мазепинці. Джерела» (упорядник Тетяна Таїрова-Яковлєва) є дуже символічним для України. Рівно 350 років тому народився Пилип Орлик, який присвятив усе своє життя боротьбі за незалежність України від Російської імперії. Для того гетьман у вигнанні невтомно шукав підтримки у європейських монархів та лідерів свого часу. Минуло понад 300 років, а ми досі продовжуємо його справу, тільки вже під російськими обстрілами, боронячи свій дім і свою землю.

Це видання є унікальним, адже до нього увійшли документи, досі невідомі не лише широкому загалу, а й фахівцям-історикам.

У збірці представлене листування Пилипа Орлика та Івана Мазепи з тогочасними політичними та державними діячами Європи, яке розкриває обставини та зміст перемовин гетьмана Мазепи щодо формування європейської коаліції, спрямованої проти Москви, та низка інших документів, які містять цінні відомості про політичне, економічне та повсякденне життя Гетьманщини.

Частина документів, які увійшли до книжки, публікуються вперше. Інша частина джерельних пам’яток, що містяться у збірці, до цього були опубліковані з помилками, які виправлені у цій публікації. Комплекс цих документів досі зберігається у Москві та не доступний українським науковцям. Тож книжка є унікальним джерелом інформації для українців.

Підготовка документів до видання відбувалася в трагічні дні повномасштабного російського вторгнення з цифрових копій, вивезених упорядницею з Росії. І тепер ці пам’ятки повернуті Україні та нашим дослідникам.