Про надбавки за особливі умови роботи бібліотечним працівникам: роз`яснення юриста

Шановні члени УБА!

На адресу Президії УБА надходять адвокаційні запити стосовно роз`яснення ситуації щодо надбавки за особливі умови роботи бібліотечним працівникам. Приклад такого запиту див. нижче.

Шановні члени УБА!

На адресу Президії УБА надходять адвокаційні запити стосовно роз`яснення ситуації щодо надбавки за особливі умови роботи бібліотечним працівникам. Приклад такого запиту див. нижче.

Президенту УБА Шевченко І.О.

Звертаємось до Вас з проханням допомогти у вирішенні питання по збереженню 50% бібліотечної надбавки. З 3 квітня всі обласні бібліотеки Житомира отримали вимоги від головного бухгалтера Управління культури Житомирської ОДА стосовно термінового виконання листа Міністерства Фінансів України № 31-05110-14-21/6704 від 28.03.2014 "Щодо внесення змін до показників місцевих бюджетів на 2014 рік" в якому є посилання на постанову КМУ №65 від 07.03.2014, та розпорядження КМУ № 156 -р від 01.03.2014. В листі Мінфіну йдеться про право керівника бібліотеки встановлення надбавки лише окремим працівникам відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи в межах 50%. Отже, від нас вимагають терміново переглянути нарахування на кожного працівника. Чи є їхні дії правомірними? Як нам себе захистити?

З повагою, член УБА, заступник директора з наукової роботи обласної бібліотеки для дітей Житомирської обласної ради Лариса Мозгова

Надаємо роз`яснення від члена Президії УБА, ученого секретаря Національної парламентської бібліотеки України Розколупи Н.І.

Листи – це службова кореспонденція, вони не є нормативно-правовими актами, можуть носити лише роз’яснювальний, інформаційний та рекомендаційний характер і не повинні містити нових правових норм, які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер.

Такі правові норми мають бути викладені виключно у нормативно-правовому акті, затвердженому відповідним розпорядчим документом, погодженому із заінтересованими органами та зареєстрованому у органах юстиції у порядку, встановленому законодавством про державну реєстрацію нормативно-правових актів.

Надбавка за особливі умови роботи бібліотечним працівникам у розмірі 50% посадового окладу встановлена постановою КМУ від 30.09.2009 № 1073. На сьогоднішній день жодних змін до цієї постанови не було внесено.

Для прикладу лист із цього ж питання.

Водночас 11.04.2014 р. набрала чинності Постанова КМУ від 25.03.2014 № 89, відповідно до якої змінено розмір надбавки працівникам бібліотек за особливі умови роботи. Тепер така надбавка має становити не 50% посадового окладу, а "в граничному розмірі 50 % посадового окладу". На практиці це означає, що така надбавка може бути встановлена у будь-якому розмірі, але не більше 50% посадового окладу.

Кабінет Міністрів, на жаль, не взяв до уваги позицію Міністра культури України, а прийняв рішення на вимогу Міністра фінансів України. Також відповідні зменшення розмірів заробітної плати були встановлені і для інших працівників бюджетної сфери, зокрема, медичних і педагогічних.