Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

Положення про Всеукраїнський конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року»

Затверджено Президією УБА 23.04.2015 р.

1. Загальні положення 

1.1. Це Положення визначає мету та завдання конкурсу «Творчий злет:молодий бібліотекар року» (далі – Конкурс), для молодих бібліотечних фахівців які працюють у бібліотеках України, незалежно від їхнього відомчого підпорядкування.

1.2. Конкурс організовується та проводиться Президією та Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації (далі – МС УБА) на засадах відкритості, прозорості та гласності щорічно у межах відзначення Всеукраїнського дня бібліотек.

2. Мета та завдання Конкурсу

2.1. Мета Конкурсу:

 • підвищення соціального статусу та престижу професії бібліотечного фахівця серед молоді та в суспільстві в цілому;
 • виявлення та підтримка яскравих, різнобічно розвинених особистостей, які прагнуть до самореалізації та саморозвитку в бібліотечній галузі;
 • стимулювання творчої ініціативи та розвитку професійної компетентності молодих спеціалістів.

3. Оргкомітет та журі конкурсу

3.1. Для підготовки та проведення Конкурсу створюється оргкомітет і журі. Склад оргкомітету і журі Конкурсу затверджується щорічно рішенням Президії Української бібліотечної асоціації. До оргкомітету і журі Конкурсу включаються провідні фахівці бібліотечної справи.

3.2. Оргкомітет Конкурсу:

 • доводить до відома бібліотечної громадськості України інформацію про умови та терміни проведення Конкурсу;
 • затверджує форми заявок на участь у Конкурсі та перелік документів і матеріалів, необхідних для участі;
 • затверджує перелік учасників Конкурсу за результатами попереднього розгляду поданих заявок;
 • виконує інші функції, необхідні для організації та проведення Конкурсу.

3.3. Журі Конкурсу:

 • склад журі формується Українською бібліотечною асоціацією і складається з 5 осіб з числа висококваліфікованих фахівців бібліотечної справи;
 • журі є тимчасово діючим робочим органом, завданням якого є перегляд, оцінювання виконаних під час Конкурсу робіт та визначення переможців відповідно до вимог Конкурсу.

4. Умови Конкурсу

4.1. Участь у Конкурсі можуть брати молоді бібліотечні фахівці віком до 35 років, які мають стаж роботи у бібліотеці не менше 1 року.

4.2. Для участі у Конкурсі необхідно заповнити анкету та створити відеоролик, який має продемонструвати основні види діяльності молодого бібліотекаря, показати його професійний досвід, підготовку і впровадження власних проектів у межах бібліотеки чи галузі загалом, участь у роботі УБА та МС УБА, активну громадську позицію тощо. Тема відеролику може змінюватись. 

4.3. Відеоролик може бути створено за допомогою будь-якої програми в довільній формі, використовуючи будь-які технічні засоби, алевін має відповідати наступним вимогам:

 • тривалість – до 3 хвилин;
 • дотримання авторських прав.

4.4. Для участі у Конкурсі відеоролик має відповідати меті, бути змістовним та оригінальним, інформативним, емоційним та позитивним.

4.5. Після завершення Конкурсу організатори залишають за собою право розміщувати відеоролики учасників на професійних сайтах в мережі інтернет (в тому числі в соціальних мережах) з метою популяризації професії бібліотекаря та якнайширшого ознайомлення з роботами учасників.

4.6. Оголошення результатів Конкурсу відбувається до 30 вересня - Всеукраїнського дня бібліотек на офіційному сайті УБА та сайті МС УБА.

4.7. Відеороботи для участі у Конкурсі приймаються на електронну адресу Молодіжної секції УБА smb-uba@ukr.net з поміткою «Конкурс «Творчий злет: молодий бібліотекар року». 

 5. Фінансове забезпечення конкурсу

5.1. Фінансування Конкурсу здійснює УБА.

5.2. Переможці Конкурсу нагороджуються відзнаками та подарунками.

5.3. Для забезпечення підготовки, проведення Конкурсу та нагородження переможців в установленому порядку можуть залучатися благодійні внески, спонсорська допомога та інші надходження, не заборонені законодавством України.

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsБібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва Бібліотеки міста Києва biblioForum

Найближчі події

24.09.2019 / Міжнародна науково-практична конференція «Бібліотеки та музеї в сучасному освітньому і соціокультурному середовищі: збереження традицій та перспективи розвитку», 24-26 вересня 2019 р., Мінськ, Республіка Білорусь
26.09.2019 / Семінар «Львівський міжнародний бібліотечний форум – десятилітня історія», 26.09.2019 р., м. Київ
27.09.2019 / V Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Бібліотека і книга у цифровому медіасвіті», 27 вересня 2019, м. Київ
07.10.2019 / VIІ Всеукраїнська школа методиста «Сучасна публічна бібліотека: виклики, можливості, досягнення», 7-11 жовтня 2019 р., м.Київ
22.10.2019 / Семінар «Основні напрями бібліографічної роботи: теорія і практика», 22-23 жовтня 2019 р., м.Київ
22.10.2019 / Семінар-тренінг "Бібліотека для центеніалів: виклики та можливості", 22 – 24 жовтня 2019 р., м. Тернопіль
24.10.2019 / ХХІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Короленківські читання 2019», 24 жовтня 2019 р., м.Харків