Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА

УБА, як національна бібліотечна асоціація  є членом  Міжнародної федерації бібліотечних асоціацій та установ (ІФЛА) і представлена у трьох секціях – національних   бібліотечних асоціацій, публічних бібліотек та університетських бібліотек. Це дає можливість членам УБА брати участь у щорічних Конференціях ІФЛА, експертних групах, імплементувати документи ІФЛА в Україні, брати участь у їхній розробці тощо. Широкі можливості відкриті для бібліотекарів України проявити і самореалізуватися у професійній міжнародній спільноті шляхом активної роботи в комітетах і програмах ІФЛА.

У 2010 році Українська бібліотечна асоціація отримала грант ІФЛА на участь у програмі  «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій», що реалізується за підтримки Фонду Білла та Мелінди Гейтс.

В межах цієї програми в січні 2011 р. УБА провела два семінари для керівників регіональних відділень і членів Президії УБА у партнерстві з програмою «Бібліоміст», Посольством США в Україні та Американською бібліотекою НБ НаУКМА, під час яких вивчалася роль бібліотечної асоціації у суспільстві, питання розбудови бібліотечної асоціації: комунікації, бачення, стратегічне планування, а також напрями розвитку стратегічних партнерств.

Вели семінари обрані ІФЛА експерти - Джілліан Халлам, доктор філософії, доцент Технологічного університету Квінсленду, Австралія та Валентина Пашкова, доктор історичних наук, доцент, заслужений працівник культури України, директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент УБА.

У квітні 2011 р. УБА у партнерстві було організовано третій семінар, до участі у якому було відібрано представників колективних членів УБА: національних, обласних, районних і міських публічних, університетських і дитячих бібліотек зі всієї України. Учасники семінару також  активну участь у заходах Ярмарку інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування.

Спільні заходи УБА та ІФЛА продовжилися під час 18-ої Міжнародної конференції «Крим 2011» у м. Судак, де УБА за підтримки Міністерства культури України та Посольства США в Україні організувала триденну спеціальну програму «Розбудова потужної бібліотечної асоціації», в якій взяли участь Президент ІФЛА Еллен Тайс, заступник міністра культури України В. М. Ліснича, Президент Російської бібліотечної асоціації В.Р.Фірсов та ін.

Семінар, проведений УБА під час конференції «Крим 2011», було присвячено підготовці тренерів для програми «Розбудова потужних бібліотечних асоціацій», які розповсюджують важливі для розвитку професійних громадських організацій знання по всій Україні.

Під час окремої зустрічі з президентом ІФЛА Еллен Тайс Президент УБА І.О.Шевченко, віце-президент В.С.Пашкова та виконавчий директор УБА Я.Є.Сошинська обговорили питання подальшої співпраці УБА та ІФЛА. Президент ІФЛА зазначила, що вона вражена ентузіазмом і досягненнями УБА за 16 років її існування і вважає, що на часі – менторство (навчання, консультування) з боку УБА для іншої, менш розвинутої, асоціації.

Загалом за період з січня 2011р. по січень 2012 р. в межах програми «Розбудова потужної бібліотечної асоціації» було проведено 20 основних та каскадних семінарів, в яких взяли участь близько 500 бібліотекарів зі всієї України.

7-9 лютого 2012 р. пройде черговий семінар програми, на якому розглядатимуться питання бібліотечної адвокації та статистики під керівництвом тренерів ІФЛА Д.Халлам та В.Пашкової.

 

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum