Українська бібліотечна асоціація
Бібліоміст
Шановний, Гість! вітаємо Вас на сайті УБА
час проведення: 2009-2011 роки
керівники: Елеонора Валентайн, Ірина Шевченко
Блог: govinfolibrary.wordpress.com

Програма сприяння Парламенту України (ПСП), що підтримується Агентством США з Міжнародного розвитку (USAID) , співпрацює з Верховною Радою України вже 15 років (з липня 1994 р.), надаючи народним депутатам України та апарату Верховної Ради України порівняльну інформацію, проводячи тренінги та консультації щодо ефективної роботи парламентських органів, належного виконання парламентських функцій та зміцнення спроможності єдиного законодавчого органу України.

Одним з пріоритетів на новому етапі діяльності є питання пошуку та втілення найефективніших шляхів розширення доступу громадян України до законотворчого процесу. Шукаючи виконавця цієї програми на теренах України, USAID оголосила конкурс, в якому з 17-ти заявлених претендентів перемогла Українська бібліотечна асоціація. Нині УБА за організаційної та фінансової підтримки ПСП ІІ успішно реалізує проект «Інформація органів влади для громадян у бібліотеці: пошук, доступ, консультування».

Анонсування проекту, його цілей і завдань, перспектив та можливих переваг відбулося на Міжнародній конференції “Крим 2009”. 

Відповідно до завдань проекту було розроблено програму підвищення кваліфікації працівників бібліотек “Організація доступу до інформації органів державної влади України у бібліотеках”, з використанням якої проводиться навчання бібліотекарів, котрі надають користувачам послуги з доступу до офіційної інформації. Також підготовлено методичний посібник “Інформація органів державної влади України: як шукати і використовувати наявні інформаційні ресурси”, призначений для використання працівниками бібліотек. Крім того, розроблено та розповсюджено спеціальний плакат, наявність якого в бібліотеці вказує на розміщення Пункту доступу громадян до офіційної інформації (ПДГ) в цій книгозбірні.

Внаслідок реалізації проекту Пункти доступу громадян до офіційної інформації станом на 20 січня 2015 р. працюють у 962 бібліотеках України.

Питання і відповіді про Мережу ПДГ.

Як долучитися до Мережі?

Працює мережевий ПДГ-блог: «Доступ громадян до інформації органів державної влади: роль бібліотек». Запрошуємо до спілкування за адресою: http://govinfolibrary.wordpress.com/

Сторінка Мережі ПДГ на Фейсбуці за посиланням: http://on.fb.me/xHNrY0

Сторінка Мережі ПДГ на Twitter.com: https://twitter.com/#!/PDG_UBA

 

instruction

Членський квиток УБА

fakeNewsmap web 2biblioForum